Toksyna botulinowa

Zabieg przy użyciu toksyny botulinowej (powszechnie znanej jako „botoks”) jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w medycynie estetycznej. Przynosi on niezwykłe efekty w likwidowaniu zmarszczek mimicznych m.in. zmarszczek okolicy oka tzw. kurzych łapek, zmarszczek poprzecznych czoła i lwiej zmarszczki. Toksyna botulinowa znajduje również zastosowanie w leczeniu nadmiernej potliwości, uwolnieniu od migren i przy zwalczaniu bruksizmu.
Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej kierowane są przede wszystkim do osób którym zależy na świeżym wyglądzie i odmłodzeniu twarzy. Pomagają one uzyskać pozytywny wyraz twarzy, ukryć oznaki zmęczenia i wymodelować twarz poprzez osłabienie siły mięśni mimicznych. Są one także idealne dla osób zmagających się z przewlekłymi migrenami. Dzieje się tak ze względu na zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśniowego. Terapia przy pomocy botoksu działa także w przypadku szczękościsku związanego z nadmierną pracą mięśni żwaczy, a także jest polecana dla osób z problemem nadmiernej potliwości.
Zabieg wstrzykiwania toksyny botulinowej jest niemal bezbolesny, zależnie od obszaru trwa od 5 do 25 minut i jest przeprowadzany przez naszego doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Po zabiegu nie są wymagane żadne specjalne czynności, pacjent wraca od razu do codziennego funkcjonowania.
Terapia toksyną botulinową zapewnia błyskawiczne efekty w postaci pozbycia się zmarszczek, odświeżenia i wymodelowania rysów twarzy oraz nadania skórze świeżości. W przypadku stosowania do innych celów skutecznie ogranicza przewlekłe migreny oraz ma niezwykły wpływ w przypadku szczękościsku i nadmiernej potliwości skóry.

Kwas hialuronowy

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to jedna z czołowych specjalizacji naszych doświadczonych lekarzy. Stosujemy go najczęściej do: wypełnienia doliny łez i zniwelowania cieni pod oczami, uniesienia brwi, powiększenia i nawiższenia ust, korekty kształtu nosa lub brody, likwidacji zmarszczek, w tym zmarszczek palacza lwiej zmarszczki, uniesienia policzków, wygładzenia bruzd nosowo wargowych, poprawy owalu twarzy i linii marionetek. Jako jedna z niewielu klinik w Polsce każdorazowo dopasowujemy rodzaj kwasu hialuronowego do oczekiwanego przez Pacjenta efektu. Niezależnie od rodzaju kwasu, zawsze stosujemy produkty najwyższej jakości.

Z zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego może skorzystać każda dorosła osoba której zależy na wymodelowaniu i odmłodzeniu twarzy, a także odświeżeniu jej wyglądu. Jest polecany także dla osób z asymetrią partii twarzy i ubytkami tkanki podskórnej które następują z wiekiem. 

Wiek pacjenta nie ma tu znaczenia – nasze zabiegi odpowiednio dostosowujemy zarówno dla osób młodszych, jak i starszych.
Zabiegi kwasem hialuronowym są proste i dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego praktycznie bezbolesne. Polegają one na wstrzyknięciu pod skórę preparatu z kwasem hialuronowym. Dzięki cechom kwasu takim jak duża elastyczność i plastyczność, w miejscu wstrzyknięcia niwelowane są zmarszczki i bruzdy. Kwas hialuronowy stosuje się także w miejscach w których brakuje odpowiedniej objętości podskórnej, na przykład na skroniach, policzkach, cofniętej brodzie czy wyrównywaniu nosa. Kwas hialuronowy aplikowany jest za pomocą igły lub mikrokaniuli. Każdorazowo sposób aplikacji dostosowujemy do oczekiwanych efektów i miejsca zastosowania kwasu.
Nasze zabiegi kwasem hialuronowym mają na celu przede wszystkim poprawienie objętości skóry w miejscach jej zwiotczenia. W zależności od rodzaju stosowanego kwasu, efektem może być doskonałe nawilżenie skóry oraz modelowanie twarzy, brody, żuchwy, nosa i kości policzkowych. Jednakże na czołowym miejscu w postaci efektów stosowania kwasu hialuronowego jest wypełnianie nim ust – po krótkim zabiegu są one niezwykle wymodelowane i nawilżone, nabierając świeżego i ponętnego wyglądu.

Osocze bogatopłytkowe

Nasi lekarze szczycą się wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu zabiegów przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Mezoterapia własnym osoczem z krwi pacjenta jest naturalnym zabiegiem i przynosi efekty w postaci znacznej poprawy kondycji i kolorytu skóry. Po zastosowaniu zabiegu w widoczny sposób jest ona silniej odżywiona i dotleniona. Mezoterapia ma również zastosowanie w leczeniu ran i blizn.
Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkowego skierowane są przede wszystkim do osób pragnących pozbyć się oznak zmęczenia i starzenia się skóry, a także zmagających się z delikatnymi przebarwieniami. Dzięki nim pozbywamy się zmarszczek i wiotkości skóry oraz wyrównujemy kolory skóry. Są one także doskonałym remedium dla osób cierpiących na wypadanie włosów. Wartym dodania jest fakt iż są one świetnym zabiegiem dla alergików i osób z chorobami autoimmunologicznym, ponieważ własna tkanka nie uczula i nie wywołuje reakcji immunologicznych.
Zabieg polega na pobraniu krwi pacjenta i wydzieleniu z niej erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Proces ten wykonywany jest w wirówce, a jego efektem jest uzyskanie osocza bogatopłytkowego które następnie jest podawane podskórnie w formie mezoterapii w miejsca wymagające poprawy. 

Cały zabieg trwa około 45 minut. Zabieg wykonuje się w serii trzech razy w dwutygodniowych odstępach.
Zabiegi przy użyciu osocza bogatopłytkiego przynoszą doskonałe efekty w postaci wygładzenia zmarszczek, poprawy elastyczności i napięcia skóry oraz znacznie lepszego jej ukrwienia. Terapie wykorzystujące osocze bogatopłytkowe stosujemy także do zniwelowania wypadania włosów – w tym przypadku wymagana jest dodatkowa konsultacja przed zabiegiem w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Wspomaga również leczenie blizn i rozstępów.

Mezoterapia igłowa

Zabiegi mezoterapii igłowej oferowane w naszej klinice są idealnym sposobem na odmłodzenie i głębokie nawilżenie Twojej skóry. Mezoterapia przyspiesza regenerację, ueslastycznia i rozświetla poszarzałą skórę.

Mezoterapia igłowa skierowana jest do osób w każdym wieku, którym zależy na zdrowym wyglądzie i rozświetleniu sk. Daje ona widoczny efekt odmłodzenia, redukuje zmarszczki, cienie pod oczami i wyrównuje koloryt skóry. Zabieg wykonuje się również na skórę głowy aby zapobiec wypadaniu włosów lub zagęścić i poprawić ich kondycję.

Mezoterapia igłowa to zabieg, podczas którego lekarz podaje koktajl złożony ze składników nawilżających, rewitalizujących i przeciwstarzeniowych za pomocą iniekcji. Zabieg odbywa się w znieczuleniu, dlatego też jest komfortowy i praktycznie bezbolesny. Lekarz prowadzący zabieg każdorazowo dobiera preparat w zależności od obszaru i występującego problemu. Po wprowadzeniu składników aktywnych bezpośrednio w głąb skóry nasila się produkcja kolagenu i elastyny, co powoduje iż drobne zmarszczki ulegają spłyceniu a cera zyskuje świeży wygląd. Mezoterapia igłowa nie jest zabiegiem permanentnym, aby jej efekty utrzymały się przez kilka miesięcy konieczne jest wykonanie serii min. 3 zabiegów.

Rezultaty:
– odświeżona i mocno nawilżona skóra
– widoczne spłycenie zmarszczek
– pozbycie się sińców pod oczami
– ograniczenie wypadania włosów i zagęszczenie włosów

Nici z haczykami

Przeprowadzane w naszym salonie zabiegi nićmi z haczykami mają na celu poprawienie owalu twarzy bez użycia skalpela. Są one doskonałą alternatywą do chirurgicznych metod modelowania twarzy i szyi.

Zabiegi nićmi z haczykami skierowane są m.in. do osób których skóra utraciła naturalną witalność i jędrność. Objawia się to w postaci opadających policzków, bruzd nosowo-wargowych, podwójnego podbródka, czy też opadania owalu twarzy.

Zabieg przy pomocy nici z haczykami jest mało inwazyjny i niemal bezbolesny. Nici wprowadzane są przez niewielkie nakłucia, a okres rekonwalescencji jest krótki i pozwala na codzienne funkcjonowanie niemalże od razu po zabiegu. Wprowadzone nici są łatwo przyswajane przez organizm i po pewnym czasie rozpuszczają się pod skórą.

Efekt modelowania twarzy jest porównywalny z chirurgicznym liftingiem, a jest od niego znacznie mniej inwazyjny. Osiągnięte rezultaty to odmłodzony wygląd i poprawa owalu twarzy.. Efekty zabiegu nićmi z haczykami utrzymują się przez okres od 1 do 2 lat.

Nici Silhouette

Oferowany w naszej klinice lifting twarzy Silhouette Soft wykorzystuje w sposób bezoperacyjny biokompatybilne nici wykonane z kwasu polimlekowego i glikolowego. Jego celem jest nadanie skórze twarzy świeżego wyglądu, uniesienie policzków, poprawa owalu twarzy i podbródka.
Lifting nićmi Silhouette Soft zalecany jest dla osób, u których skóra utraciła naturalną elastyczność i jędrność, w efekcie czego zaczynają pojawiać się tzw. „chomiki”, bruzdy nosowo wargowe i podwójny podbródek. Dzięki implantacji nici napinających skórę odzyskujemy młody i świeży wygląd twarzy, przede wszystkich dzięki zmniejszeniu głębokich zmarszczek i bruzd. Dodatkowo uzyskujemy efekt unieniesienia skóry policzków i poprawę konturów twarzy.
Lifting twarzy przy zastosowaniu metody Silhouette Soft jest prostym zabiegiem w którym dla komfortu pacjenta stosuje się znieczulenie miejscowe. W jego trakcie wprowadzane są pod skórę pacjenta (w okolicach skroni) nici wyposażone w mikroskopijne haczyki, umożliwiające stabilne ich umieszczenie w skórze. Eliminacja zmarszczek następuje poprzez odpowiednie naciągniecie nici. 

Po zabiegu nie pozostają blizny, jedynie do momentu zagojenia skóry mogą być widoczne niewielkie ślady ukryte między włosami. Zaleca się stosowanie przez kilka dni od zabiegu zaleceń pozabiegowych i ograniczenie znacznej mimiki twarzy przez kilka dni od zabiegu.
Podstawowym efektem liftingu nićmi Silhouette Soft jest znaczne odmłodzenie wyglądu twarzy pacjenta. Eliminujemy w nim nieatrakcyjne zmarszczki skóry, nadając skórze świeżego wyglądu. Dodatkowym efektem zabiegu jest pobudzenie syntezy 3 składników występujących w skórze – elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego. Oznacza to tworzenie się wokół nici nowych komórek, co podtrzymuje i napina nieelastyczną skórę znacząco wydłużając okres istnienia efektu liftingu. Efekty zabiegu utrzymują się kilka lat, w zależności od uwarunkowań genetycznych i stylu życia pacjenta.